Obezite Ciddi Bir Hastalıktır ve Öldürür

Sigaradan sonra dünyadaki 2. en sık ölüm nedenidir.
Obezite ile kombine olarak, bu hastalıklar sonucunda yaşam kalitesi düşer. Çoğu durumda da sakatlıklar ve erken ölüm kaçınılmaz olur.

Ciddi Obezite: Neden cerrahi gerekli?

Ciddi obezite, obezitenin en ciddi aşamalarından biridir. Birden kendinizi kilonuzla uğraşırken ve sürekli olarak kilo verim- alım siklusunun ortasında sıkışmış buluverirsiniz. Ayrıca muhtemelen bir çok diyet denemeleri yapmış ve bunlara rağmen kilonuzun arttığını ve bunun önüne geçemediğinizi anlamışsınızdır. Neredeyse 10 yıldan uzun süre önce açıklanan çalışmalar ve dünyanın bir çok sağlık enstitüleri tarafından yapılan deklerasyonlar gösterdi ki; Diyet, egzersiz, kilo kontrol programları vb. gibi konvansiyonel tedavilere vücudun direnç geliştirdiği, dolayısıyla obezite tedavisinde kilo kontrolünde kalıcı başarıyı sağlayamadıkları

Bariatrik (Obezite) cerrahisi ciddi obezitenin tedavisinde ve uzun dönem kilo kontrolünün sağlanmasında tek başarılı tedavi yöntemidir.

Bariatrik Cerrahi bana nasıl yardımcı olur?

Detaylı ve özenli bir tedavi planı ile birlikte kombine edildiğinde, bariatrik cerrahi uzun dönem kilo kontrolü sağlanması için çok etkili bir tedavidir. Yaşam kalitesinin artmasında oldukça dramatik farklılık yaratır. Bariatrik cerrahinin obezite ile ilişkili bir çok hastalığın gerilemesine veya tamemen tedavi olmasına yardımcı olduğu gösterilmiştir. Bunlar tip 2 Diyabet, yüksek tansiyon, kalp hastalıkları, ve daha bir çoğudur. Sıklıkla, kilo verme döneminde hastalar günden güne kullandığı ilaçların azaldığını gözlemleyebilirler.

Daha da önemlisi bariatrik cerrahi ile sağlanan ciddi kilo kaybı ile sizin için ve aileniz için yeniden bir çok heyecan verici sosyal vb. imkanları gerçekleştirmenizi sağlayacak, ama en önemlisi sağlığınıza yeniden kavuşmanıza yardımcı olacaktır.